علت یخ زدن کولر گازی در فصل تابستان چیست؟

ممکن است شما هم با صحنه یخ زدن کولر گازی رو به رو شده باشید. 

چه زمانی کولر گازی شما یخ میزند؟

کولر گازی در دو صورت امکان یخ زدن دارد:

 

حالت تابستانه یا سرمایش

حالت زمستانه یا گرمایش

 

یخ زدن کولر گازی در حالت سرمایش یا تابستانه چطور است؟

یخ زدن کولر گازی در فصل تابستان دلیل های زیادی دارد که ما به صورت کاملا ساده به بیان علت هایی میپردازیم که از معمول ترین علت های یخ زدن است که شما با خواندن آن به اصل موضوع پی خواهید برد البته دلیل های بسیار نادر و اندکی هم هست که به صورت کاملا تخصصی باید به آن پرداخت که از حوصله این بحث خارج می باشد و نیازبه تعمیر کولر گازی شما به دست متخصص خواهد بود.

در صورتی که نیاز به هر گونه تعمیرات و سرویس کولر گازی خود نیاز دارید، قادرید درخواست تعمیرات خود را یا تماس ثبت نمایید.

وجود نداشتن گاز کافی در کولر گازی و احتیاج به شارژ گاز داشتن

در صورتی که کولر گازی شما به هر دلیل هایی همانند نشتی گاز فرئون یا جا به جایی کولر گازی کمبود گاز داشته باشد یا از گاز کافی برخوردار نباشد سیکل سرمایش با ایراد مواجه شده و سبب یخ زدن در پنل داخلی یا لوله های کولر گازی خواهد شد که شما قادرید با شارژ کردن گاز کولر گازی این مشکل را برطرف کنید.

گرفتگی در لوله های کولر گازی یا قطع های داخلی کولر گازی

در صورتی که لوله مویی یا قطعه هایی مانند شیربرقی کولر گازی یا لوله های ارتباطی کولر گازی گرفتگی داشته باشند امکان یخ زدن کولر گازی خیلی زیاد است.

یکسره کار کردن کمپرسور

در صورتی که به دلیل هر یک از مشکلاتی همانند خرابی برد فرمان یا خرابی سنسور کولر گازی یا خرابی کمپرسور یا قطعه هایی همانند کنتاکتور کمپرسور کولر گازی شما به صورت یکسره کار کند سبب یخ زدن در پنل داخلی و بخش هایی از کولر گازی خواهد شد.

خرابی فن بلوور یا همان فن داخلی (اواپراتور)

یک از مهم ترین قطعه های کولر گازی فن بلوور داخلی است که باعث میشود هوای گرم به داخل پنل کشیده شده که با تماس با کویل های اواپراتور سرد به هوای سرد تبدیل شده و به محیط بازگشت داده میشود چنانچه که فن بلوور نتواند هوای سرد را به راحتی از روی کویل های داخلی (اواپراتور) تخلیه کند حتما پنل داخلی آ؛از به یخ زدن خواهد کرد ولی تخلیه نشدن کامل هوا از روی فین های پنل داخلی قادر است دلایل زیر را داشته باشد :

1-کثیف بودن فیلتر های کولر گازی

2-خرابی فن بلیور

3-سوختن موتور فن یا راه انداز بلور داخلی

کولر گازی با هر یک از دلیل های بالا امکان یخ زدن در بخش های مختلف را خواهد داشت که باید سنجیده و عیب مهم را پیدا کرد البته شما جهت رفع کردن هر یک از این اشکلات نیاز به ابزار و تخصص کافی دارید که پیشنهاد میشود چنانچه که از تخصص کافی برخوردار نیستید به تنهایی این کار را انحام ندهید.

استفاده از کولر گازی(برای نمونه کولر آکس) در هوای تقریبا سرد

زمانی که هوای بیرون نسبتا سرد است تلاش کنید که از حالت فن کولر گازی استفاده کنید چون بهره بردن زیادتر از حد از حالت سرمایش سبب یخ زدن سیکل و لوله ها خواهد شد.

نمایندگی کولر گازی آکس در ایران

مطالب مشابه

انواع کولر گازی 30000 آکس

کمپرسور کولر گازی چیست و چه وظیفه ای دارد؟