وکیوم کولر گازی چیست و چه هنگامی باید وکیوم کولر گازی انجام گیرد؟

وکیوم کولر گازی به چه معنایی است

وکیوم به معنای تخلیه رطوبت و هوای داخل سیستم خنک کننده و به وجود آوردنده خلاء جهت تزریق گاز مبرّد می باشد هر چه عمل وکیوم و تخلیه بهتر انجام شود مقدار خنک کنندگی دستگاه افزایش یافته و برای سرد کردن مدت زمان کم تری کمپرسور باید کار نماید در پایان برق پائین تری مصرف و مدت عمر وسیله خنک کننده افزایش می یابد.

به چه علت باید کولر گازی را وکیوم کنیم؟

دلیل وکیوم کردن کولر گازی گرفتن هوا و رطوبت داخل لوله های کولر گازی می باشد. وکیوم کردن کولر گازی کمک میکند تا هوا و رطوبت احتمالی موجود در درون لوله ها و کولر گازی گرفته شود تا گازی که داخل کولر گازی زده میشود به صورت خالص باشد و هیچ ناخالصی داخل سیکل وجود نداشته باشد در ضمن وجود رطوبت احتمالی درون سیگل کولر گازی باعث آسیب دیدن جبران ناپذیر کولر گازی میشود.

چه هنگامی باید وکیوم کولر گازی را انجام داد؟

بهترین زمان انجام وکیوم زمان نصب و راه اندازی دستگاه می باشد.

اما متأسفانه به دلیل هایی برخی از شرکت هایی که  نمایندگی نصب کولرهای گازی را دارند به این مهم اهمیّت لازم را نداده و نصّابها هم شانه از بار این مسئولیّت خالی نموده و غالباً کولرهای گازی بدون اینکه وکیوم شوند راه اندازی و تحویل مشتری می گردد. اکثر مردم و حتی بعضی از فروشندگان عمده کولرگازی هم هیچ اطلاعی از وکیوم کردن نداشته و این عدم اطلاع باعث ضرر و زیان به مردم و در کل به اقتصاد کشور می گردد. به ویژه که در این شرایط تحریم باید زیادترین بهره بردن را از امکانات موجود نموده و از اسراف و تبذیر و خرابیها جلوگیری نماییم جدای از اینکه این گونه سهل انگاری ها حق الناس می آورد و عواقب بدش برای اشخاصی است که به این موارد اهمیّت نمی دهند.

با دقت به اهمیت بالایی که وکیوم کردن کولر گازی دارد ما این نیاز را احساس کردیم که چنانچه که روزی شما خودتان قصد نصب کولر گازی خود را داشتید عمل وکیوم کولر گازی را هم حتما به انجام برسانید.

نمایندگی کولر گازی آکس

مطالب مشابه

کمپرسور کولر گازی چیست

تفاوت کولر آبی و گازی در چیست؟